Trump hekelt Greta Thunberg als Persoon van het Jaar
De Amerikaanse president Donald Trump heeft uitgehaald naar de Zweedse klimaatactivist Greta Thunberg. Hij twitterde donderdag dat hij het onzin vindt dat Time Magazine haar heeft uitgeroepen tot Persoon van het Jaar.
‘Zo belachelijk, Greta moet haar woede leren beheersen en gewoon ouderwets naar een goede film gaan met een vriend. Relax Greta, relax!’ schreef de Amerikaanse president.
So ridiculous. Greta must work on her Anger Management problem, then go to a good old fashioned movie with a friend! Chill Greta, Chill! https://t.co/M8ZtS8okzE
— Donald J. Trump (@realDonaldTrump) 12 december 2019
Thunberg heeft als reactie haar Twitter-bio aangepast. Daar staat nu dat ze een tiener is die aan haar woedebeheersing werkt, en die momenteel aan het relaxen is en een film kijkt met een vriend.
Trump (73) werd door Time in 2016 uitgeroepen tot Persoon van het Jaar. De 16-jarige Thunberg is de jongste Persoon van het Jaar in de geschiedenis van het toonaangevende Amerikaanse tijdschrift. Ze begon in de zomer van 2018 met spijbelen en actievoeren voor de deuren van het Zweedse parlement in Stockholm, om het terugdringen van de uitstoot van broeikasgassen hoger op de politieke agenda te krijgen.
Ze kreeg internationaal navolging: in september demonstreerden miljoenen scholieren en studenten wereldwijd voor meer aandacht voor het klimaat.