Tientallen doden na botsing treinen in Egypte
Zeker dertig mensen zijn in Egypte om het leven gekomen bij de botsing van twee treinen. Ook zijn er bijna zeventig gewonden gevallen.
Het incident vond plaats ten noorden van de stad Sohag, 350 kilometer ten zuiden van Caïro. Tientallen ambulances rukten uit om de slachtoffers hulp te verlenen en naar het ziekenhuis te brengen.
De botsing vond volgens de spoorwegautoriteiten plaats nadat ‘onbekende personen’ de noodrem van een van de treinen hadden geactiveerd. Hierdoor werd de trein van achteren geraakt door een andere trein. Dit wordt verder onderzocht.
Egypte heeft een van de oudste spoorwegnetwerken in de regio. Hierdoor vinden vaker ongelukken met treinen plaats. In 2002 vond het ergste spoorwegongeval in het land plaats. Meer dan 360 mensen stierven toen een passagierstrein in brand vloog.
#BREAKING: 50 people injured in collision of two trains in Upper Egypt: official from the Health Ministry to local media#EgyptToday #BreakingNews | #طهطا #سوهاج #عاجل #قطارين pic.twitter.com/pf6TJAuxj5
— Egypt Today Magazine (@EgyptTodayMag) 26 maart 2021