Publiek trotseert hitte tijdens WK Beachvolleybal op de Dam
Niet alleen de atleten zweten vandaag tijdens de tweede ronde van de WK Beachvolleybal op de Dam in Amsterdam. Op de tribunes is weinig wind en volle zon, temperaturen onder de 30 graden zijn een uitzondering. De tribunes zijn dan ook niet vol te noemen, al zijn wel bijna alle kaarten verkocht.
Om 14.00 uur zijn de Braziliaanse vrouwen begonnen met spelen. Die kennen een grote schare Braziliaanse fans. De voorzitter van de FIVB, Braziliaan Ary Graça, zou vanmiddag met wethouder Eric van der Burg de wereldbeker presenteren. Van der Burg kan echter niet weg uit de gemeenteraad, toernooi-directeur Richard Schuil vervangt hem. Beide heren zijn, dapper genoeg, keurig in pak.
Op de Dam zijn vandaag en morgen nog wedstrijden, maar de Nederlandse teams spelen op andere plaatsen. Allen zijn ingeloot in Den Haag en Rotterdam. Na donderdag worden de halve finales en de finales in Den Haag gespeeld. Zojuist is de eerste wedstrijd gewonnen door de Kazachen Mashkova/Tsimbalova, die de openingswedstrijd van dit WK verloren van het Nederlandse duo Meppelink/Van Iersel.
In Amsterdam spelen tot 15.00 uur de vrouwen hun tweede ronde, tussen 18:00 en 21:00 spelen de mannen, waaronder de legendarische Ricardo en Emanuel. De Braziliaanse Fernando, die in Zaandam woont: 'Ik heb niets met beachvolleybal, maar voor Emanuel kom ik naar het stadion!'.
Vandaag (01-07) in Het Parool meer over de kampioenschappen beachvolleybal.