Update
Nederlands schaakkampioen Giri verliest van Karjakin
Anish Giri is in de derde ronde van het schaaktoernooi in Wijk aan Zee teruggevallen naar de middenmoot, met een score van 50 procent. De 17-jarige Rijswijker verloor vandaag van de Rus Sergej Karjakin, die de Tata Steel Chess 2012 begonnen was met twee nederlagen.
De Nederlands kampioen, die met de zwarte stukken speelde, ging in de fout en gaf na zijn 37e zet op.
Loek van Wely kwam ook in zijn derde partij remise overeen, ditmaal met wit tegen de Azerbeidzjaan Voegar Gasjimov. Beide grootmeesters besloten daartoe na de 23ste zet van de Tilburger.
Magnus Carlsen en Levon Aronian, de favorieten voor de eindzege op grond van een elo-rating boven de 2800, boeiden de volgers van de 74e editie van het evenement. De Noorse aanvoerder van de wereldranglijst (2835) bereikte met wit een voordelig maar moeilijk eindspel van paard en loper met een kansrijke pion tegen een toren.
Zijn Armeense opponent (2805) zag voldoende mogelijkheden ter verdediging of wellicht meer en rekte de partij heel lang. Carlsen maakte echter geen fout en pakte op de 68e zet de winst die hem alleen koploper maakte met 2 1/2 punten, een halfje meer dan Aronian, de Italiaan Fabiano Caruana en de Azerbeidzjaan Teimoer Radjabov.
Jan Timman toonde in groep B iets van zijn oude glorie. De routinier was tegen het Oekraïense talent Illja Nizjnik zelfverzekerd en geduldig. Met alleen nog de dames op het bord bracht hij zijn twee witte pluspionnen behoedzaam naar de overkant. Zijn 15-jarige opponent capituleerde na Timmans 97ste zet.
Erwin l'Ami boekte zijn tweede zege, ten koste van de Italiaan Daniele Vocaturo, en bezet met 2 1/2 de tweede plaats achter de Indiër Pentala Harikrishna.