null Beeld Artur Krynicki
Beeld Artur Krynicki

De netten in De Kuip hebben zo weinig indruk gemaakt dat ik me ze niet eens kan herinneren

PlusSpaan geeft punten

Sportjournalist Henk Spaan recenseert dagelijks spelers, coaches en andere personen in de sportwereld in de rubriek Spaan geeft punten. Reageren? h.spaan@parool.nl.

Henk Spaan

Een 4 voor puristen

Is het erg dat er netten hangen tijdens de halve bekerfinale tussen Feyenoord en Ajax? Men zegt van wel ‘voor de supporters en voor ESPN’. Ze herinneren zich die netten van een paar weken terug, of een paar maanden, wie weet. Ik niet meer, zo weinig indruk hebben ze op me gemaakt. Tv-mensen kunnen er niet tegen als iets hun beeld in de weg zit.

We hadden ooit een cameraman die midden in een scène, we waren net lekker op dreef, opeens zijn camera van de schouder liet zakken en ‘hengelschaduw’ riep. Met zijn allen bogen we ons over het scherm van de monitor. In een hoekje heel ver weg zagen we een streep van twee centimeter schuin naar boven weglopen, de schaduw van de hengel waaraan de microfoon hing. Die netten zijn een hengelschaduw: wie er niet op let, ziet niks.

Luister onze Ajaxpodcast Branie

Ajacied Steven Berghuis in De Kuip tijdens Feyenoord-Ajax, van het publiek ‘gescheiden’ door een net. Beeld OLAF KRAAK/ ANP
Ajacied Steven Berghuis in De Kuip tijdens Feyenoord-Ajax, van het publiek ‘gescheiden’ door een net.Beeld OLAF KRAAK/ ANP

Wilt u belangrijke informatie delen met Het Parool?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van Het Parool rust uiteraard copyright.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@parool .nl.
© 2023 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden