Nieuws

Bondscoach Koeman schrikt zich rot van zieke spelers: ‘Meer gevallen niet uit te sluiten’

Ronald Koeman is flink geschrokken van het bericht dat er vijf jongens moeten afhaken door een virus dat rondwaart in de Oranje-selectie. Cody Gakpo, Sven Botman, Matthijs de Ligt, Bart Verbruggen en Joey Veerman haakten af met buikgriepverschijnselen.

Het Parool
Bondscoach Ronald Koeman. Beeld AFP
Bondscoach Ronald Koeman.Beeld AFP

Ryan Gravenberch, Kjell Scherpen en Stefan de Vrij zijn als vervangers opgeroepen. “Ik schrok me rot toen ik het bericht van de dokter zag, vanochtend om 7 uur. Ik zag Joey Veerman nog zitten wachten op de taxi, Botman was al weg,” zo schetste de bondscoach op de persconferentie richting Frankrijk-uit de situatie van donderdagochtend.

Koeman sluit niet uit dat de vijf zieken er weer bij kunnen zijn voor het duel met Gibraltar van maandag. “Zaterdag gaan we kijken hoe de vlag erbij hangt, maar het is nog niet definitief dat ze voor de hele periode zijn uitgeschakeld,” zei de bondscoach, die het niet nodig vond om vijf vervangers op te roepen.

“Je houdt er twintig over en je mist een derde keeper. Je kunt niet met twee keepers aan de wedstrijd beginnen, dat risico is te groot. Dus toen heb ik besloten om Ryan en Stefan op te roepen en ook een derde keeper (Scherpen, red.). Dan hebben we alle posities dubbel bezet en dat is voor mij voldoende.”

Avondeten niet oorzaak

De oorzaak van de ellende is volgens Koeman niet het avondeten van woensdagavond: “Er waren stafleden dinsdag al niet lekker, dus het gerecht is niet de boosdoener. Natuurlijk wil iedereen de oorzaak weten, maar speculeren heeft geen zin,” aldus Koeman.

Of zijn plan voor het duel met Frankrijk volledig in duigen is gevallen? “Natuurlijk waren er spelers van deze vijf afvallers die in de basis zouden beginnen, maar gelukkig hebben we op de training veel van positie gewisseld. Dus nu kunnen andere jongens spelen.”

“We sluiten niet uit dat er nog meer spelers af kunnen vallen, dat lijkt me verstandig. We zijn wat voorzichtiger met handen schudden, maar je kunt niet alles uitsluiten.”

Duel met Frankrijk

Koeman weigert om al voor de wedstrijd tegen Frankrijk de handdoek in de ring te gooien en ook zijn verwachtingen zijn niet per se minder hoog dan normaal gesproken: “Het is duidelijk dat dit niet het elftal is zoals normaal, maar ik heb ook vertrouwen in de andere jongens. Minder kans? Nee, voetbal is een raar spelletje. Ook met deze spelers kunnen we een resultaat halen. Het is logisch dat Frenkie de Jong heel belangrijk is, maar ik zie het niet zo dat we geen kans hebben. Niet alleen omdat ik het vanuit mijn positie niet kan zeggen, maar zo voel ik het ook echt.”

Koeman wilde nog niet verklappen of hij met Wout Weghorst als spits gaat spelen, wel zei hij dat hij Steven Berghuis in topwedstrijden meer als rechtsbuiten ziet dan als middenvelder. Bij Ajax speelt Berghuis immers vooral op het middenveld de laatste tijd.

Over Frankrijk was de Nederlandse bondscoach logischerwijs lovend: “Het is echt een team en ze hebben met Kylian Mbappé ook een speler die een wedstrijd in zijn eentje kan beslissen. Het is dan aan ons om dat te bespelen, maar dat is het mooie aan voetbal: dit soort spelers kan altijd beslissend zijn voor een elftal.”

Wilt u belangrijke informatie delen met Het Parool?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van Het Parool rust uiteraard copyright.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@parool .nl.
© 2023 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden