PlusNet open
Toekomstmuziek biedt beginnende muzikanten een podium (en soep)
Elke dag openen nieuwe winkels, restaurants en cafés in de stad. In onze rubriek Net open lees je erover. Vandaag: Toekomstmuziek is een broedplaats voor beginnende muzikanten, en serveert ook wijn en soep.
Bij binnenkomst in een loods aan de Houthavens zijn het podium en de lange bar niet te missen. Wat ook gelijk opvalt is het futuristische lichtwerk. Eigenaar Kian Ho (39) noemt het zelf lichtkunst: “Met een kleine toevoeging kun je een ruimte authentiek maken, maar toch verbinden met het grotere geheel.”
De recruitmentondernemer én muzikant vond de huidige muziekindustrie niet duurzaam en eerlijk genoeg. Voor beginnende muzikanten is er volgens hem nauwelijks een podium. En zo werd Toekomstmuziek geboren, een plek waar dit wel het geval moet zijn.
De toegang is gratis. Wel kunnen bezoekers middels een tikkie vrijwillig een bijdrage doen. De opbrengst hiervan gaat geheel naar de optredende artiesten. Daarnaast delen artiesten mee in de op die avond gedraaide bar- en keukenomzet. Kian: “Ik wil artiesten de mogelijkheid geven om te doen wat ze leuk vinden. Namelijk, muziek maken.”
Kian denkt niet in hokjes en wil dat zijn broedplaats voor iedereen toegankelijk is. “Toekomstmuziek moet uitgroeien tot een inclusief platform met een eerlijke waardering en beloning.” Behalve dat je er kan kijken en luisteren, kan er bij Toekomstmuziek ook worden geproefd. Zo eet je er een saoto (€7) en worden er natuurwijnen (per glas €5,75) geschonken.
Toekomstmuziek deelt graag het leven met jonge muzikanten. In deze boodschap valt ook nog wat te halen voor ‘toekomstige’ bezoekers. Kian: “Wanneer je ons motto vermeldt bij je bestelling, ontvang je 10 procent korting aan de bar.”
Toekomstmuziek
Danzigerbocht 29
Bekijk ons overzicht met alle nieuwe winkels, restaurants en cafés. Tips? open@parool.nl.