PlusNet open
Mr. Meat is geen dertien in een dozijn-steakhouse
Elke dag openen nieuwe winkels, restaurants en cafés in de stad. In onze dagelijkse rubriek Open lees je erover. Vandaag: Mr. Meat.
Een restaurant dat de naam Mr. Meat draagt, roept – zeker gezien de huidige tijdgeest – vragen op. Kun je hier wel iets anders dan vlees eten? Houden ze zich wel bezig met het milieu? Het antwoord op beide vragen is gelukkig ja, maar de focus ligt – hoe kan het ook anders – op vlees. Toch is Mr. Meat niet een dertien in een dozijn-steakhouse. Manager Kees Neve (59): “We zijn eigenlijk een slager en grillmaster tegelijk.”
Als je de zaak binnenloopt, zie je meteen een rijpingskast waarin vlees wordt gedroogd. Een paar stappen verder staat een vitrine met grote stukken biologisch vlees. Daar kan de klant een mooi stuk naar wens uitzoeken. Veel van wat normaal achter de schermen gebeurt, gebeurt nu ervoor. Neve: “Mensen willen graag weten wat ze precies eten, op deze manier willen we die service bieden.”
Zo heb je voor €109 een lamsrack in zijn geheel voor vier personen. Dat wordt naar de tafel gebracht, waar de chef vervolgens de ribben lossnijdt.
In elk gezelschap zit tegenwoordig wel een vege- of flexitariër. Is er dan nog wel vraag naar een restaurant waar de focus zo op vlees ligt? “Ik dacht eerst dat dat misschien een dingetje zou worden, maar het zit toch steeds vol. Mensen kiezen zelf wat ze willen eten. Als je vlees wilt, kun je hier terecht. Wil je iets anders, dan kun je ergens anders heen.” Of je gaat ook dan naar Mr. Meat, want er staat ook falafel (€16) op de kaart.
Mr. Meat
Haarlemmerstraat 118
http://www.mr-meat.nl/
Alle nieuwe hotspots van Amsterdam.
Tips? open@parool.nl.