PlusNet open
Bij Épicerie Jean & Marie kun je terecht voor huisgemaakte delicatessen
Elke dag openen nieuwe winkels, restaurants en cafés in de stad. In onze dagelijkse rubriek Open lees je erover. Vandaag: Épicerie Jean & Marie.
In 2016 openden Jan Grijspeere (42) en Marije Bremer (39) hun Franse restaurant Auberge. Vanaf dag één droomden ze van een winkel waar ze hun producten konden verkopen. “Dat voelde logisch,” zegt Bremer. “We maken bijna alles zelf. In het restaurant krijgen we vaak de vraag of de huisgemaakte kruidenboter en andere producten ook te koop zijn.” Sinds kort is dat het geval.
Pal naast Auberge, in een klein pand, zit Épicerie Jean & Marie. Waar andere ondernemers tijdens de lockdown de hand op de knip hielden, besloten Grijspeere en Bremer juist
te beginnen. “We moesten overleven en dus extra omzet draaien,” zegt Bremer. Grijspeere vult aan: “We hebben die oude droom uit de kast getrokken. Het is voor ons een sport geworden om met weinig middelen een leuk winkeltje neer te zetten.”
Het assortiment bestaat onder andere uit huisgemaakte merguez-worst (€7,25), een selectie van de wijnen die in Auberge worden geschonken (vanaf €9), de beroemde kruidenboter (€5,25) en brocante, te koop tegen kleine prijsjes.
Bremer: “Kwaliteit is belangrijk, we zijn dit niet begonnen om er rijk van te worden.”
De combinatie van een restaurant en een winkel klopt als een bus, zegt Grijspeere: “Veel gasten zeggen tijdens het dessert in het restaurant:
‘Ik loop even langs de winkel, hoor.’ We hebben hier vaak gevulde tasjes in de koeling staan, van mensen die iets mee willen nemen na hun diner. Dat is geweldig.”
Épicerie Jean & Marie
020 845 2005
Albert Cuypstraat 62
Alle nieuwe hotspots van Amsterdam.
Tips? open@parool.nl.