Verenigde Naties: Nederland op zesde plek van gelukkigste landen
Nederland staat op de zesde plek in de lijst van ‘gelukkigste landen’ volgens een jaarlijkse lijst van de Verenigde Naties. Daarmee is ons land een plaats gedaald ten opzichte van vorig jaar, blijkt uit het vrijdag gepubliceerde rapport.
Vooral Scandinavische landen doen het goed: Finland staat op nummer één, gevolgd door Denemarken, Zwitserland, IJsland en Noorwegen.
De onderzoekers keken onder andere naar de jaren die mensen gemiddeld in gezondheid leven, of mensen iemand hebben op wie ze kunnen rekenen, en naar de vrijheid om levenskeuzen te maken. Ook vrijgevigheid, het bruto binnenlandse product per hoofd van de bevolking, en een gebrek aan corruptie tellen mee.
Sociaal vertrouwen
Nederland scoort hoog als het gaat om sociaal vertrouwen en steun. Dat laatste wordt uitgedrukt als het percentage van de bevolking dat het gevoel heeft iemand te hebben om op terug te vallen. Door de situatie rond het coronavirus wordt die sociale steun de komende tijd ‘belangrijker dan ooit’, stelt het onderzoeksrapport.
Behalve een van de gelukkigste, is Nederland volgens de onderzoekers een van de weinige landen in de lijst waar mensen die in de stad wonen minder gelukkig zijn dan mensen die op het platteland leven.
Ongelukkig
Volgens de onderzoekers is Afghanistan het minst gelukkige land, door de recente conflicten die er spelen.