Verbod op motorclubkleding in defilé Veteranendag

Motorclub MC Veterans is boos op burgemeester Jozias van Aartsen van Den Haag omdat de leden zaterdag niet in de zogenoemde colours mogen deelnemen aan Veteranendag. 'De overheid treft ons in het diepst van onze ziel. Deze dag is onze dag. Deze maatregel is volkomen misplaatst', zegt een woordvoerder van de motorclub die bestaat uit oorlogsveteranen.

Het defilé tijdens Veteranendag in Den Haag in 2010Beeld ANP

Leden van de Veterans zijn (oud-)militairen die allemaal in het buitenland hebben gediend. Volgens de politie hoort de club thuis in het rijtje van de zogenoemde outlaw motorgangs zoals de Hells Angels, Satudarah en Bandidos.

De gemeente laat weten dat de politie geen motorrijders begeleidt die onderscheidingstekens (colours) van motorgangs dragen. 'De overheid is bezig om misstanden binnen deze clubs aan te pakken. Het kan natuurlijk niet zo zijn dat we ze vervolgens wel gewoon gaan begeleiden', aldus een verklaring van de gemeente.

Onterecht
MC Veterans meent dat de club ten onrechte met georganiseerde misdaad in verband wordt gebracht. 'In de 19 jaar dat onze club bestaat is er nog nooit een strafzaak geweest tegen onze club of een van onze leden.'

De club laat weten dat leden de afgelopen drie jaar in colours in het defilé hebben gereden en dat leden meehelpen met de organisatie van activiteiten. De club probeert een kort geding tegen de gemeente te beginnen.

Burgemeester van Den Haag Jozias van AartsenBeeld ANP
Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met Het Parool?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van Het Parool rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@parool .nl.
© 2020 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden