Van Gaal geconfronteerd met verse geruchten over 'leerling' Mourinho
Engelse media hebben zich vastgebeten in Louis van Gaal en laten niet meer los. Verschillende kranten brengen woensdag het nieuws dat José Mourinho in intieme kring heeft gezegd dat hij komende zomer hoofdtrainer wordt van Manchester United.
"Het is een gedane zaak." Met deze woorden heeft de Portugese oefenmeester Mourinho toegegeven dat zijn toekomst bij Manchester United ligt, zo melden de tabloids.
De positie van Van Gaal in de Engelse industriestad staat al sinds begin december ter discussie. Van 25 november 2015 tot 2 januari 2016 wisten de Mancunians geen enkel duel te winnen. De dramatische resultaten waren voor verslaggevers reden om Van Gaal aan te vallen tijdens de wekelijkse personferenties.
Regelmatig steken de geruchten op dat de trainer, succesvol bij Ajax, Barcelona, Bayern München en Oranje, al ontslagen zou zijn door het management van de club. Van Gaal beet de toegestroomde journalisten eerder toe dat ze leugens de wereld inhelpen. "Ik kan ook wel zeggen dat jij morgen ontslagen wordt. Hoe heet je? Dan kan ik dat er ook bij vermelden", kreeg AP-journalist Rob Harris toegesnauwd van Van Gaal.
De leiding van Manchester United ontkent niet dat wordt gekeken naar andere opties voor de trainerszetel. De 64-jarige Van Gaal staat nog tot de zomer van 2017 onder contract. Zelf ontkent hij aan opstappen te denken.
Sinds het ontslag van José Mourinho bij Chelsea half december, toevalligerwijs in de zwaarste dagen van Van Gaal bij United, wordt de Portugees wekelijks in verband gebracht met de twintigvoudig landskampioen. Toen Alex Ferguson in 2013 vertrok na een dienstverband van ruim 25 jaar zag hij de Portugees al als dé geschikte kandidaat om hem ooit op te volgen.
Bij FC Barcelona was Mourinho nota bene de assistent-trainer van Van Gaal. De Portugees heeft altijd gezegd in Van Gaal een leermeester te zien.