Spaanse schoolbus verongelukt op weg naar Amsterdam
Een bus met Spaanse scholieren heeft zondag een ongeluk gehad bij Lille in Noord-Frankrijk. De bus wilde door een tunnel rijden, maar bleek te hoog en verloor het dak.
Drie of vier inzittenden zijn zwaargewond geraakt, vijftien mensen zijn lichtgewond. De bus was onderweg naar Amsterdam. Dat meldde de lokale krant La Voix du Nord.
De bus was met 56 leerlingen vertrokken uit Bilbao in Spaans Baskenland. Het ongeluk gebeurde zondagochtend rond 5 uur. De zwaargewonden zijn naar een ziekenhuis in Lille gebracht. De andere passagiers zijn opgevangen in een sporthal. Daar wachten ze op vervoer terug naar Spanje.
De inzittenden waren studenten van achttien tot twintig jaar. Op het moment van het ongeluk sliepen ze. 'We zijn bruut wakker geworden,' verklaarden twee meisjes. Om daaraan toe te voegen: 'We hebben zo veel geluk gehad.' Zelf zaten ze aan de voorkant van de bus en daar waren de schade en gevolgen minimaal. 'Degenen die ernstig gewond zijn geraakt, zaten achterin de bus,' aldus de meisjes.