Senator Italië vergelijkt zwarte minister met aap
Een Italiaanse senator heeft zich de woede van premier Enrico Letta op de hals gehaald omdat hij de eerste zwarte minister van het land, Cecile Kyenge, heeft vergeleken met een orang-oetang. Letta noemde de uitlating van Roberto Calderoli zondag 'onacceptabel'.
Calderoli van de anti-immigratiepartij Lega Nord deed zijn racistische uitspraak zaterdag op een partijbijeenkomst in de noordelijke stad Treviglio. 'Ik ben dol op dieren (...) maar als ik plaatjes van Kyenge zie, moet ik meteen denken aan de gelijkenissen met een orang-oetang', zei hij.
Calderoli zei later dat de opmerking als grap was bedoeld en dat het niet zijn bedoeling was om Kyenge, die in Congo is geboren, te beledigen.
Gevraagd om een reactie zei Kyenge, die minister van integratie is, dat ze niets te zeggen heeft tegen Calderoli.