Samenwerking Limburgse ziekenhuizen
MAASTRICHT - Het academisch ziekenhuis Maastricht (azM) en het Atrium Medisch Centrum in Heerlen gaan samenwerken, om te beginnen op het gebied van cardiologische zorg. Dat hebben de twee ziekenhuizen vrijdag bekendgemaakt.
Het is de bedoeling dat patiënten uit de omgeving van Heerlen en Kerkrade binnenkort voor dotterbehandelingen terechtkunnen in het Atrium MC. Nu moeten zij daarvoor nog naar Maastricht. De minister van Volksgezondheid moet het ziekenhuis in Heerlen wel eerst toestemming geven die ingreep uit te voeren.
De twee ziekenhuizen verwachten dit najaar ook afspraken te maken op andere terreinen. Gedacht wordt onder meer aan gezamenlijk wetenschappelijk onderzoek en de komst van een azM-polikliniek voor hartchirurgie in het Atrium MC. (ANP)