Rusland werkt met Iran en Syrië samen in Irak
Rusland, Syrië, Iran en Irak hebben in de Iraakse hoofdstad Bagdad een informatiecentrum opgezet waar de landen informatie over terrorisme met elkaar delen. De reden is volgens het Iraakse leger dat Rusland zich steeds meer zorgen maakt over 'de duizenden terorristen uit Rusland die misdaden begaan met Islamitische Staat'.
Het centrum is opgebouwd in het kader van de strijd tegen terreurbeweging Islamitische Staat (IS). Belangrijkste taak is het verzamelen, verwerken, samenvatten en analyseren van inlichtingen. Tegen het Russische persbureau TASS zei een bron bij het Russische leger dat het centrum in de toekomst kan worden gebruikt om 'militaire acties van de vier landen' aan te sturen.
Volgens de Iraakse minister van Buitenlandse Zaken Ibrahim al-Jafaari geven de Russen geen militair advies. Elke drie maanden wordt er een hoge militair aangesteld die leiding krijgt over het kamp. De eerstkomende drie maanden is dat een Iraakse militair, aldus de bron.