Ruim honderd doden in Mexicaans weekend
MEXICO-STAD - Meer dan honderd mensen zijn in Mexico in het weekeinde omgekomen door aan drugshandel gerelateerd geweld. Dat heeft de Mexicaanse politie maandag laten weten.
Alleen in de zuidelijke deelstaat Guerrero eiste het geweld al 45 levens. De meeste doden in Guerrero vielen in het toeristenoord Acapulco waar de drugsbende La Familia actief is.
In de noordelijke deelstaat Chihuahua aan de grens met de Verenigde Staten werden 36 mensen omgebracht. Ruim de helft van die slachtoffers werd vermoord in de stad Ciudad Juárez. Onder de doden in Ciudad Juárez zijn drie Amerikanen. Het gaat om een medewerkster van het consulaat, haar echtgenoot en de man van een Mexicaanse medewerkster van het consulaat. De Amerikaanse recherchedienst FBI helpt de Mexicaanse politie bij de jacht op de moordenaars van de Amerikanen.
Rivaliserende drugskartels in Mexico strijden in het grensgebied met de VS om de beste smokkelroutes naar het noordelijke buurland. Volgens Mexicaanse media heeft het met drugscriminaliteit verbonden geweld in de afgelopen drie jaar in Mexico circa 17.000 levens geëist. (ANP)