Ronaldo blinkt uit in Reals sterrenteam van 470 miljoen

Cristiano Ronaldo heeft bij de start van het seizoen de draad meteen weer opgepakt. De Portugese superster leidde Real Madrid vanavond in Cardiff met twee doelpunten tegen Sevilla naar de Europese Supercup: 2-0.

null Beeld getty
Beeld getty

De 'Koninklijke' trad aan met het duurste elftal ooit, met een gezamenlijke transferwaarde van een slordige 470 miljoen euro. Het waren echter niet de nieuwe WK-sterren James Rodriguez en Toni Kroos die de aandacht op zich vestigden, maar toch vooral Ronaldo, de man die de Madrileense club vorig seizoen dan eindelijk 'La Décima' bezorgde.

De Portugese aanvaller met het rugnummer 7 leidde Real Madrid toen met het recordaantal van 17 doelpunten naar zege in de Champions League. Ronaldo maakt zijn laatste in de met 4-1 gewonnen finale tegen Atlético Madrid; dinsdag ging hij in de eerste officiële wedstrijd van dit seizoen gewoon door met scoren. In het stadion van Cardiff opende Ronaldo na een half uur de score, door een prachtige voorzet van Gareth Bale bij de tweede paal achter doelman Beto van Sevilla te glijden. Kort na rust verdubbelde de wereldvoetballer van het jaar, die vanwege fysieke problemen een teleurstellend WK doormaakte, de Madrileense voorsprong. Met links joeg hij de bal via de vingertoppen van landgenoot Beto in het doel: 2-0.

Real Madrid nam het met al zijn sterren op tegen Sevilla, de winnaar van de Europa League. Naast Ronaldo, Benzema en Bale stonden ook de aanwinsten Rodriguez en Kroos op het veld. De Colombiaanse WK-topscorer en de Duitse wereldkampioen vormden een zeer aanvallend middenveld met Luka Modric, ook al zo'n technisch begaafde speler. En dan zaten op de bank nog eens toppers als Angel Di Maria, Isco en Marcelo. Het verschil met de opponent uit Andalusië was bijna oneerlijk groot. Sevilla raakte deze zomer zijn Kroatische aanvoerder Ivan Rakitic kwijt aan FC Barcelona en trok spelers aan van bescheiden clubs als Las Palmas, Almeria en Osasuna.

Toch kreeg de houder van de Europa League wel wat kansjes in de eerste helft. Vitolo en Daniel Carriço stuitten echter op Iker Casillas, het clubicoon onder de lat bij Real Madrid. Verder waren het vooral de sterren van de 'Koninklijke' die schitterden. Kroos was aan de bal bijna foutloos, Bale imponeerde met zijn rushes en Rodriguez liet ook iets van zijn klasse zien. Het was echter toch vooral Ronaldo die de show stal.

null Beeld ap
Beeld ap
null Beeld epa
Beeld epa
null Beeld Getty Images
Beeld Getty Images
null Beeld getty
Beeld getty
null Beeld getty
Beeld getty
null Beeld ap
Beeld ap

Wilt u belangrijke informatie delen met Het Parool?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van Het Parool rust uiteraard copyright.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@parool .nl.
© 2023 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden