Rijksmonumenten Artis open voor publiek
Dierentuin Artis in Amsterdam kan dankzij een schenking van het VSBfonds twee rijksmonumenten op het terrein restaureren. Na de opknapbeurt van de Ledenlokalen en het Groote Museum worden de gebouwen toegankelijk voor publiek.Dat meldde de zoo woensdag.
De zogenoemde Ledenlokalen stammen uit 1870 en boden lange tijd ruimte aan de leden van het genootschap Natura Artis Magistra. Na de grootscheepse restauratie komt in het pand de eerste dierentuin ter wereld voor micro-organismen. Ook wordt er een televisiestudio gerealiseerd.
Het Groote Museum, gebouwd in 1852, werd in 1947 gesloten. Het pand, waarvan het interieur nog in oorspronkelijke staat verkeert, zal na de opknapbeurt plaats bieden aan presentaties over biodiversiteit, wildernis en de relatie tussen mens en natuur.
In totaal schenkt het VSBfonds 800.000 euro aan de hoofdstedelijke dierentuin om de restauraties mogelijk te maken.