PlusNet Open
Restaurant Amstel Boathouse
Elke dag openen nieuwe winkels, restaurants en cafés in de stad. In onze dagelijkse rubriek Open lees je erover. Vandaag: Restaurant Amstel Boathouse.
Al meerdere keren was Janine Geurts (44) langs het De Mirandapaviljoen aan de Amsteldijk gefietst. "Zoiets als dit wilden we, maar dan leuk," zegt Geurts.
Het interieur van het toenmalige restaurant was sinds de jaren zeventig onaangetast gebleven. Geurts pakt de foto's erbij van hoe ze het pand aantroffen: rood, oranje en witte stoelen in een ruimte omgeven met oranje gordijnen.
Het pondje
Samen met haar partner Pim Pronk besloot ze het restaurant onder handen te nemen na de overname. De locatie heeft een rijke geschiedenis. Sinds 1887 is het al een horecauitspanning, die vroeger bij de opstapplaats van het pondje naar Ouderkerk hoorde.
Geurts is het stadsarchief ingedoken en weet te vertellen dat het een 'hippe tent' was vroeger. Ramses Shaffy en Liesbeth List hebben voor de open haard hun eerste nummer samen gezongen. Tegenwoordig kun je er neerploffen op de bank na een wandeling in het Martin Luther Kingpark om op te warmen bij diezelfde open haard.
Moosje
Voor de liefhebber: huishond Moosje komt aan je voeten liggen als je je tanden in bijvoorbeeld een desembroodje belegd met ossenworst, piccalilly en Amsterdamse ui (€10) zet.
Voor het diner is volgens Geurts de gekaramelliseerde kalfswang (€22,50) een aanrader. Twee dagen lang ligt het vlees in de oven te sudderen, voor de optimale smaak.
Tips? Mail naar open@parool.nl
Amstel Boathouse
Amsteldijk 223
www.amstelboathouse.nl
020-2211505