Pro-Palestina-demonstratie op het Leidseplein
Op het Leidseplein demonstreren vrijdag tientallen mensen tegen de beslissing van de Amerikaanse president Trump om Jeruzalem als hoofdstad van Israël te erkennen.
De demonstratie is aangekondigd door de Palestijnse gemeenschap PGNL. 'Jeruzalem is de hoofdstad van Palestina en hoort ook zo te blijven,' schrijft de organisatie op Facebook. 'Neem daarom deel aan protesten en laat de wereld uw stem horen tegen deze onrechtvaardige uitspraak.'
Volgens de politie verloopt de demonstratie rustig. De demonstratie was aangemeld bij de gemeente. Volgens een woordvoerder zijn er elk weekend meerdere pro-Israël en pro-Palestina-demonstraties. De gemeente let de komende tijd wel even extra goed op naar aanleiding van de omstreden beslissing van Trump.
Zaterdag organiseert het Nederlands Palestina Komitee een demonstratie bij het Amerikaanse consulaat. Zondag demonstreert de Palestijnse gemeenschap PGNL opnieuw op het Leidseplein tussen 13 en 16 uur.