Overlastgevende leerlingen Huygens te identificeren met smoelenboek

Het Huygens College in Amsterdam-West maakt gebruik van een smoelenboek van alle 650 leerlingen om overlast in de Helmersbuurt de kop in te drukken. Buurtbewoners die zich bedreigd voelen, kunnen op school de leerlingen identificeren.

Marc Kruyswijk
Directeur Rick d'Ancona: 'Al onze leerlingen zijn in kleur gefotografeerd en opgenomen in dat smoelenboek'. Beeld Maarten Steenvoort
Directeur Rick d'Ancona: 'Al onze leerlingen zijn in kleur gefotografeerd en opgenomen in dat smoelenboek'.Beeld Maarten Steenvoort

De school kwam de laatste weken een aantal keer in het nieuws. Vanaf volgende week neemt een politieagent zijn intrek in de school, als onderdeel van een veiligheidsteam.

Directeur Rick d'Ancona van het Huygens College: 'Al onze leerlingen zijn in kleur gefotografeerd en opgenomen in dat smoelenboek. Als ze over de schreef gaan, spreken we hen onmiddellijk daarop aan en krijgen ze straf.'

Het Huygens College hoopt zo duidelijkheid te krijgen over de veroorzakers van de overlast. 'Het is een feit dat 650 jongeren bij ons naar school gaan, maar er zijn in de buurt natuurlijk ook andere jongeren, die kunnen hiervoor ook verantwoordelijk zijn. Maar nogmaals: als ze bij ons op school zitten, zullen ze moeten boeten voor hun gedrag.'

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met Het Parool?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van Het Parool rust uiteraard copyright.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@parool .nl.
© 2022 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden