Opvolger De Boer hoeft geen Ajacied te zijn

De nieuwe trainer van Ajax hoeft geen verleden bij de Amsterdamse club te hebben. Dat vertelde Edwin van der Sar donderdag over de zoektocht naar een opvolger voor Frank de Boer.

Frank de Boer en Edwin van der SarBeeld anp

"Maar hij moet wel in de filosofie van onze club handelen en dus bijvoorbeeld talenten blijven inpassen," vertelde de voorzitter van het Technisch Hart van Ajax.

Van der Sar verwacht dat ook een trainer zonder achtergrond bij Ajax kan slagen in Amsterdam. "Ik denk dat Dennis Bergkamp onze grootste cultuurbewaker is. Hij houdt zich ook veel bezig met de jeugd sinds het vertrek van Wim Jonk. Met Patrick Kluivert hebben we een nieuwe trainer voor de A1 die het DNA van onze club heeft. Hetzelfde geldt voor mij en Marc Overmars."

Peter Bosz
Van der Sar wilde niet bevestigen dat de naam van Peter Bosz boven aan het kandidatenlijstje van Ajax staat. "Ik reageer niet op namen maar ik denk dat er meer trainers zijn die aan onze criteria voldoen," zei hij. Bosz liet in de eredivisie Heracles Almelo en Vitesse aantrekkelijk voetballen en traint sinds de winterstop Maccabi Tel Aviv. John van den Brom en Morten Olsen worden ook met Ajax in verband gebracht.

Van der Sar wist sinds dinsdag dat De Boer zijn contract niet wilde uitdienen. "Daarvoor wist ik alleen dat hij twijfelde," zei de oud-doelman.
"Natuurlijk is dit een klap voor ons. Frank heeft ons zo veel gebracht, als speler, jeugdtrainer en hoofdtrainer. Maar we kunnen niets anders dan zijn besluit accepteren en hem heel erg bedanken voor alles. We moeten op zoek naar een betere trainer voor ons, maar waarschijnlijk is die er niet'', stelde Van der Sar voordat hij verklapte dat Ajax snel een nieuw hoofd opleiding kan presenteren."

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met Het Parool?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van Het Parool rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@parool .nl.
© 2020 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden