Op deze dakterrassen bekijk je de bloedmaan
De maan komt vrijdag op als een rode bol. De oorzaak: een totale maansverduistering. Die is goed te zien in de avondlucht, op deze dakterrassen.
Een maansverduistering gebeurt als de aarde precies tussen de zon en de maan in komt. Het zonlicht wordt door onze dampkring afgebogen naar de maan. Omdat rood licht het best wordt afgebogen kleurt de maan tijdens een verduistering rood. Dat wordt een bloedmaan genoemd.
De totale verduistering begint om 21.30 uur. Het hoogtepunt is om 22.22 uur en de volledige eclips eindigt om 23.14 uur.
De langste
Daarna duurt het nog ongeveer twee uur voordat de maan weer helemaal als vanouds schijnt. Het is de langste maansverduistering van de 21e eeuw.
Tegelijk met de verduisterde maan zijn ook vier planeten goed te zien. Esther Hanko van het Anton Pannekoek Instituut voor Sterrenkunde: "Rechts onder de maan staat Mars. In het zuiden staan Jupiter en Saturnus. Jupiter is de helderste van de twee."
Op een grasveld in het Amsterdam Science Park staan tien telescopen van het instituut, waarmee mensen naar de maan kunnen kijken.
Op deze dakterrassen is de verduistering ook te zien
SkyLounge Hilton Hotel (Oosterdok)
Oosterdoksstraat 43
Dakterras Nemo (Oosterdok)
Oosterdok 24
W Lounge (Dam)
Spuistraat 175
Canvas Volkshotel (Oost)
Wibautstraat 150
Zoku Hotel (Oost)
Weesperstraat 1058
REM-eiland (Houthavens)
Haparandadam 45-2
Bret (Sloterdijk)
Orlyplein 76
Juniper & Kin (Bij metro Spaklerweg)
Amstelvlietstraat 411
Floor 17 (Rembrandtpark)
Staalmeesterslaan 410
Bureau Amsterdam (Nabij Slotervaartziekenhuis)
Johan Huizingalaan 763
Jackie (Bijlmer Arena)
Hogehilweg 20