Olijfbomen Mr. Visserplein krijgen winterjas
Het is een tafereel dat zo eens in de twee, drie jaar terugkeert: de olijfbomen op het Mr. Visserplein hebben een jasje gekregen voor de winter.
De oudste bomen van Amsterdam, naar schatting tussen de 250 en 300 jaar oud, staan sinds 2009 op het plein en kunnen best tegen een stootje. Maar er zijn grenzen. "Ze kunnen heel goed tegen kou, maar niet tegen de Nederlandse kou," legt bomenconsulent van de gemeente Hans Kaljee uit.
Ook in Midden- en Noord-Spanje, waar de 25 bomen vandaan komen, kan het heel koud zijn. "Het zijn hele taaie rakkers. Maar de Nederlandse kou in combinatie met een harde oostenwind vinden ze niet leuk," aldus Kaljee. Vooral de droge oostenwind die vanuit Siberië onderweg is kan de bomen zwaar vallen.
Naar verwachting gaan de temperaturen vanaf zondag hard onderuit en kan het 's nachts kouder dan tien graden onder nul worden.