iParool
Muziekdienst 22tracks in een nieuw jasje
Het was al de lieveling van de muziekluisterende wereld, maar met een nieuwe website wil de Amsterdamse muziekdienst 22tracks nu ook de massa veroveren.
22tracks biedt van 22 dj's - in de toekomst uit 22 steden - afspeellijsten met elk 22 nummers. De muziekdienst werd in 2009 in Amsterdam opgericht en biedt inmiddels ook dj's uit Brussel, Londen en Parijs. Andere steden volgen. Met de muzieklijsten willen de dj's - zoals in Amsterdam dj Romero - luisteraars nieuwe muziek laten ontdekken.
Na bijna vijf jaar was de site van 22tracks aan een opknapbeurt toe. Het bedrijf ging daarvoor in zee met Microsoft, zodat de site helemaal is toegesneden op de Explorer-browser van de Amerikaanse softwaregigant. De nieuwe site, die overigens op elke webbrowser draait, is helemaal opgezet voor touchscreens van smartphones en tablets.
Afhankelijk van het gebruikte apparaat, past de site zich naadloos aan. Zo is de opmaak en de hoeveelheid imformatie op smartphones summierder dan op tablets of computers. Microsoft heeft de site ook toegankelijk gemaakt voor zijn Xbox 360-spelcomputer.
'Voor de meeste mensen is het zoeken naar muziek een dagelijkse taak,' zegt Vincent Reinders van 22tracks. 'Zeker met muziekdiensten die meer dan twintig miljoen songs aanbieden. Ik denk dat 2014 een prima jaar voor ons wordt.'
Vorige maand maakte de Nederlandse hotelketen CitizenM bekend 22tracks in al zijn hotelkamers aan te bieden, te beginnen met zijn splinternieuwe vestiging bij Times Square, New York.