Modeontwerper Ilja Visser krijgt 50.000 euro

AMSTERDAM - Modeontwerper Ilja Visser heeft 50.000 euro ontvangen van het Prins Bernhard Cultuurfonds voor de ontwikkeling van haar couturecollectie Ambacht. Zij is de eerste modeontwerper die dit zogeheten Mode Stipendium ontvangt.

Een ontwerp van Ilja Visser. Foto Peter Stigter Beeld
Een ontwerp van Ilja Visser. Foto Peter Stigter

Het fonds stelt jaarlijks een bedrag van 50.000 euro beschikbaar om een jonge en talentvolle modevormgever de gelegenheid te geven zich met een eenmalig project op artistieke verdieping en reflectie te richten. Het gaat om modeontwerpers die al commerciële collecties hebben uitgebracht.

Visser presenteerde haar couturecollectie Ambacht donderdag in het Rijksmuseum in Amsterdam. Bij deze collectie zijn de ontwerpen geïnspireerd op de decoraties van architect Pierre Cuypers van het museum. Visser introduceerde in 2005 haar eigen couturelijn Ilja. In 2007 presenteerde ze het label Ready to fish. (ANP)

Wilt u belangrijke informatie delen met Het Parool?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van Het Parool rust uiteraard copyright.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@parool .nl.
© 2023 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden