Update
Meerdere doden door instorten Chinees ‘quarantaine-hotel’
Door het instorten van een speciaal ‘quarantainehotel’ in de Chinese kuststad Quanzhou zijn zeker zes mensen omgekomen en 36 anderen gewond geraakt. Eerder meldden de autoriteiten vier dodelijke slachtoffers.
In het hotel werden mensen met het nieuwe coronavirus opgevangen. Er zitten nog 28 mensen vast onder het puin, aldus de Chinese autoriteiten.
Het gebouw was twee jaar oud. Onlangs was het opnieuw ingericht om mensen die het longvirus hebben op te vangen. In het complex verbleven 71 mensen, 58 van hen zaten in isolatie.
Volgens lokale media is de eigenaar van het pand opgeroepen door de politie.
De hulpdiensten hebben meer dan duizend manschappen ingezet. Er zijn in ieder geval 43 mensen gered, 36 werden overgebracht naar het ziekenhuis.
In Quanzhou zijn 46 gevallen van het coronavirus geconstateerd. Het virus stamt uit Wuhan in centraal China, circa 750 kilometer ten noordwesten van Quanzhou.
In China zijn relatief veel instortingen van gebouwen en ongelukken op bouwplaatsen. De jarenlange snelle groei van de economie en het negeren van veiligheidsvoorschriften bij de bouw van panden dragen daar aan bij.