Marathon van Amsterdam blijft groeien
AMSTERDAM - Meer deelnemers uit het buitenland en meer nationaliteiten dan ooit tevoren. De marathon van Amsterdam, die zondag de 34e editie viert, is populair in het buitenland. Voorzitter Joop Waterreus meldde vrijdag dat de marathon en een aantal nevenlopen zondag in totaal zo'n 26.000 deelnemers trekken. Van dat aantal inschrijvingen komen er 9200 uit het buitenland. Liefst 67 nationaliteiten verschijnen aan de start. ''Het evenement zorgt voor een impuls ter waarde van zo'n 10 tot 12,5 miljoen euro in de hoofdstad'', gaf Waterreus aan. Hij bedoelde er maar mee te zeggen dat de marathon van Amsterdam leeft, ondanks de wereldwijde recessie.
De marathon van Amsterdam zoekt nog wel naar een grote sponsor, na het vertrek van ING vorig jaar. Ondanks die aderlating hebben de organisatoren amper hoeven in te leveren op het budget voor de wedstrijdlopers. In het verleden was daar zo'n 450.000 euro voor beschikbaar. ''Daar hebben we zo'n 50.000 euro op ingeleverd'', aldus Waterreus. Amsterdam gebruikt de middelen niet voor hele grote marathonnamen. ''Onze filosofie is om atleten te laten starten die de potentie hebben heel hard te lopen. Daar zijn we tot nu toe aardig in geslaagd'', aldus de voorzitter.
Jos Hermens haalde als verantwoordelijke voor het deelnemersveld bijvoorbeeld de Kenianen Charles Kibiwott (pr 2.06.52), Daniel Yego (2.08.16), Paul Biwott (2.08.17), de Ethiopiër Tesfaye Tola (2.06.57) en de Spanjaard Julio Rey (2.06.52) naar de hoofdstad, De jonge Keniaanse belofte Jonathan Maiyo (21) debuteert in Amsterdam op de marathon. Uitgangspunt is een eindtijd van de winnaar van rond de 2 uur en 6 minuten. ''We willen onze hoge positie op de internationale ranglijst graag behouden'', aldus Waterreus. (ANP)