Lancering commerciële raket afgeblazen
De lancering van een onbemande raket die een satelliet in een baan om de aarde had moeten brengen, is kort na middernacht (Nederlandse tijd) op het laatste moment afgeblazen, vermoedelijk vanwege technische problemen. Donderdag wordt vanaf de Amerikaanse basis Cape Canaveral een nieuwe poging gewaagd.
De raket is eigendom van het bedrijf SpaceX, dat had gehoopt zich met een geslaagde lancering een vooraanstaande positie te verwerven op de commerciële satellietmarkt. Op 29 september doorstond een soortgelijke raket, een aangepaste versie van de Falcon 9, een geslaagde testvlucht.
De satelliet die in de ruimte had moeten worden gebracht, is eigendom van het Luxemburgse SES. De satelliet SES-8 (kosten: 100 miljoen dollar, ongeveer 75 miljoen euro) is bedoeld voor het distribueren van communicatiesignalen voor de Aziatische markt. Het Luxemburgse bedrijf is, met 54 satellieten in eigendom, de op een na grootste op dit gebied.