Laatste Britse gevangene Guantánamo krijgt 1,3 miljoen euro
De laatste Brit die wordt vrijgelaten uit het Amerikaanse gevangenenkamp op Guantanamo Bay, krijgt een miljoen pond (1,3 miljoen euro) schadevergoeding van de Britse regering, ook al stellen de Verenigde Staten dat hij banden met al-Qaeda heeft.
Shaker Aamer zit al dertien jaar in het kamp op Cuba, zeven jaar langer dan andere Britten of Britse ingezetenen, meldt The Telegraph zondag. De Britse premier David Cameron pleitte in januari in het Witte Huis nog voor de vrijlating van de man, die uit Saudi Arabië komt. Sindsdien hebben de VS verklaard dat Aamer kan worden vrijgelaten.
Wanneer de Saoediër zal worden vrijgelaten, is echter onduidelijk. De Britse regering besloot in 2010 Britse verdachten in de gevangenis forse schadevergoedingen uit te keren om rechtszaken te voorkomen.
De terreurverdachte leefde in Londen voordat hij in 2001 met zijn gezin naar Afghanistan verhuisde, naar eigen zeggen om een school te beginnen en een liefdadigheidsorganisatie te runnen. Volgens Washington was hij echter een topfiguur binnen terreurorganisatie al-Qaeda.