Kort geding om verbod op gebruik nekklem
De politie moet onmiddellijk stoppen met het gebruik van de nekklem om arrestanten onder controle te brengen. Dat is de inzet van een kort geding op woensdag 9 september.
Het kort geding tegen het ministerie van Veiligheid en Justitie is aangespannen door activist Frank van der Linde. De nekklem werd gebruikt tegen Mitch Henriquez tijdens zijn fatale arrestatie in Den Haag.
De nekklem werd onlangs de Arubaan Mitch Henriquez fataal tijdens zijn arrestatie in Den Haag. Ook Wensly Udenhout is in 2013 mogelijk overleden na een nekklem. Naar het gebruik van de wurggreep loopt een onderzoek door de inspectie. Dit onderzoek wordt waarschijnlijk in 2016 afgerond. Tot die tijd is de nekklem niet verboden liet het ministerie begin juli al weten.
Pepperspray
Advocaat Willem Jebbink noemt het 'onbegrijpelijk dat het ministerie zo luchtig het onderzoek afwacht. Een nekklem is precies de techniek die moet worden toegepast als je iemand wilt wurgen. De dood van Mitch Henriquez toont aan hoe enorm gevaarlijk dit middel is. De politie heeft meer dan genoeg andere geweldmiddelen om arrestanten naar een bureau over te brengen. Handboeien, wapenstok, pepperspray, noem maar op.'
Van der Linde: 'Ik ben al bijna een keer gewurgd door een nekklem tijdens mijn arrestatie in september 2014 na de verstoring van een pro-Israël event.'