KNMI: code geel in noordelijke provincies
Het KNMI waarschuwt mensen op tweede kerstdag alert te zijn in Noord-Holland, Friesland en Groningen (waaronder ook het Waddengebied) in verband met harde windstoten en heeft waarschuwingscode geel afgegeven.
In het Waddengebied kunnen de windstoten bij buien mogelijk oplopen tot 90 tot 110 kilometer per uur.
Waterschap Noorderzijlvest verwacht onder invloed van de wind zo'n hoge waterstand dat de coupures (dijkgaten) in Delfzijl worden gesloten.
De afvaarten van de veerdiensten van en naar Vlieland, Terschelling, Ameland en Schiermonnikoog hebben vanwege de weersomstandigheden wijzigingen ondergaan.
De coupures in Delfzijl gaan in de loop van de avond dicht. Er wordt een waterstand verwacht van 3,90 meter boven NAP, aldus een woordvoerder van het waterschap. In de loop van de nacht kunnen ze weer open.
In de tweede helft van de avond neemt de wind af en verdwijnen de zware windstoten.