Jordaanfestival: heen en weer die parapluutjes!

Meezingers met een beat en deinende paraplu's: het is weer Jordaanfestival.

Beeld Marc Driessen

'Elf jaar geleden heeft ons koor hier opgetreden met Herman Emmink, zegt Herma van Zuilenkom (65) trots. Van Zuilenkom laat haar paraplu meedeinen met het nummer C'est la vie. 'Zo heet ons koor ook.'

Bijna alle leden van het Brabantse koor van 63 vrouwen zijn vanavond op het Jordaanfestival. Het is het sluitstuk van een dagje Amsterdam voor de dames. Van Zuilenkom geniet ervan, maar vond het elf jaar geleden wel sfeervoller, toen het festival nog op de Elandsgracht was. 'Daar stonden beelden van de Jordanese zangers.'

Hoewel de motregen en het feit dat de echt grote namen zoals Peter Beense pas de dag erna komen, is vrijdag ruim een derde van het festivalterrein op de Appeltjesmarkt gevuld. Een echte liefhebber van Amsterdamse meezingers laat zich niet tegenhouden door een beetje regen, zegt Amsterdammer Joey Versteeg (16). Als fan van het Jordaanfestival is hij van plan tot het einde te blijven. 'Ook als het harder gaat regenen.'

Versteeg staat met zijn vrienden niet ver van het podium waar een dj vanachter een gereconstrueerde Amsterdamse bar de ene na de andere volkse hit draait. 'Over vijf minuten stopt het met regenen,' brult de dj door zijn microfoon. 'Heen en weer met die parapluutjes!' Het publiek zingt luidkeels mee met meezingers als Geef mij maar Amsterdam. 'Dit is toch gezellig,' zegt Versteeg.

Maar de dames uit Brabant houden het om kwart over negen voor gezien. In een colonne vertrekken ze met hun paraplu's van het festivalterrein. Ze lopen richting de Elandsgracht en slaan geen acht op de vier jongens die net buiten het terrein sterke drank overgieten in een frisdrankfles. 'Toch jammer dat het regende,' zegt een dame van het koor. 'Anders waren we wel langer gebleven.'

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met Het Parool?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van Het Parool rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@parool .nl.
© 2020 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden