Jong Ajax wint na felle strijd van Telstar
Hoewel Telstar goed tegenstand bood, heeft Jong Ajax in de eerste divisie met 2-0 gewonnen bij de club uit Velsen-Zuid.
Beide clubs zochten van meet af aan veelvuldig de aanval. Zo stormde verdediger Sergino Dest langs de rechterflank, maar zijn voorzet bereikte niet Vaclav Cerny, maar een verdediger van de thuisclub. Lassina Traoré moest even later scoren, op aangeven van Dani de Wit, maar schoot met zijn scheen.
Perr Schuurs verijdelde op zijn beurt een grote kans van Telstar. Ook doelman Dominik Kotarski was voor rust belangrijk voor de ploeg van Michael Reiziger.
Een kwartier na rust kreeg Ajax een grote kans na een voorzet van Ryan Gravenberch. De kopbal van De Wit werd echter door keeper Wesley Zonneveld met zijn vingertoppen uit het doel getikt. Telstar raakte vervolgens nog een keer de paal.
Intikker
In de 74ste minuut kwam Ajax dan toch op voorsprong door goede combinaties van Cerny en invaller Noa Lang. Traoré schoot nu wel raak, vanaf de rand van het zestienmetergebied.
Telstar ging het laatste kwartier op zoek naar de gelijkmaker, waarna Ajax profiteerde van de ruimte. Invaller Danilo Pereira faalde in de 86ste minuut niet, met een intikker van dichtbij, na een aanval vanaf links.
De regerend kampioen stijgt door de overwinning van de tiende naar achtste plaats in de eerste divisie.
Our #JongAjax strikersss!
— AFC Ajax (@AFCAjax) 22 februari 2019
Danilo & Lassina #teljaj pic.twitter.com/8uPmpOZtU6