Jeugdige sprekers herdenking 4 en 5 mei bekend

Tijdens de Nationale Herdenking op de Dam in Amsterdam, op 4 mei, zal het traditionele gedicht worden voorgelezen door de zestienjarige Güner Tuzgöl uit Heemstede.

ANP/Het Parool
Güner Tuzgöl spreekt op 4 mei op de Dam. Beeld Nationaal Comité 4 en 5 mei
Güner Tuzgöl spreekt op 4 mei op de Dam.Beeld Nationaal Comité 4 en 5 mei

De scholier van het Eerste Christelijke Lyceum Haarlem won donderdag in die stad de finale van de wedstrijd Dichter bij 4 mei. Het gedicht heet 'Geluk'.

Dichter bij 4 mei is een jaarlijkse dichtwedstrijd voor jongeren tussen de veertien en negentien jaar, georganiseerd door het Nationaal Comité 4 en 5 mei. De twaalfjarige Neal de Hoop uit Alkmaar verzorgt tijdens de Nationale Viering Bevrijding op 5 mei in Haarlem de kinderlezing.

Drie andere jongeren, Floor Gaus (17), Marijn Sterre Huijers (16) en Thijs de Lange (19) dragen hun gedichten voor tijdens herdenkingen in Nationaal Monument Kamp Amersfoort op 19 april, Nationaal Monument Kamp Vught en Herinneringscentrum Kamp Westerbork, allebei op 4 mei.

Het gedicht van Güner Tuzgöl:

'Geluk'
De wind waait door onze haren
Stil, zonder geluid

Angst dat is wat wij voelen
Duizenden woorden in het hoofd Zonder enige waarde

Het raamkozijn zonder raam
Het water zonder vissen
De week zonder dagen

Leegte is wat ik voel,
zo leeg als de bomen in de herfst

Geen controle meer,
macht over macht

Ik wil dat het verdwijnt

Wilt u belangrijke informatie delen met Het Parool?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van Het Parool rust uiteraard copyright.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@parool .nl.
© 2023 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden