Henk Grol eenvoudig naar tweede ronde
Henk Grol is er eenvoudig in geslaagd de tweede ronde te bereiken in de klasse tot 100 kilogram. De Nederlandse judoka versloeg in Londen Dominic Dugasse van de Seychellen met ippon.
Grol was binnen anderhalve minuut klaar met Dugasse en neemt het nu in de volgende ronde op tegen de Braziliaan Luciano Correa, die Oumar Kone uit Mali versloeg. Grol pakte 4 jaar geleden bij de Spelen van Peking een bronzen plak en is nu opnieuw medaillekandidaat. Bij de wereldkampioenschappen eindigde Grol twee keer als tweede.
Naast Grol komt vandaag namens Nederland ook voormalig wereldkampioene Marhinde Verkerk (-78 kg) in actie. Verkerk heeft in de eerste ronde een bye en treft daarna de Japanse Akari Ogata of de Zuid-Koreaanse Jeong Gyeong-mi.