Groot deel familie mee op Koningsdag, Mabel blijft thuis
Bijna de hele koninklijke familie vergezelt koning Willem-Alexander en koningin Máxima op Koningsdag naar De Rijp en Amstelveen.
Prinses Beatrix, prins Constantijn en zijn vrouw Laurentien, prinses Margriet en Pieter van Vollenhoven zijn onder anderen bij het bezoek op zaterdag 26 april. Ook prins Bernhard is samen met zijn vrouw prinses Annette aanwezig. Prinses Mabel gaat niet mee.
Dat maakte de commissaris van de koning in Noord-Holland, Johan Remkes, vandaag bekend. Ook de zonen van Margriet en Pieter en hun aanhang wonen de eerste Koningsdag bij. Eerder was al bekend dat de dochters van Willem-Alexander en Máxima niet meegaan.
De familie doet eerst De Rijp om 10 uur aan, gevolgd door Amstelveen vanaf 12 uur. 'Wij gaan er op de eerste Koningsdag een geweldig feest van maken', zei Remkes tijdens de presentatie van het programma. Aanvankelijk zou de koninklijke familie vorig jaar al een bezoek brengen aan beide plaatsen, maar dat ging toen vanwege de troonswisseling niet door.