Update
Gesink: Het ziet er altijd uit alsof ik van m'n fiets val
Redelijk ontspannen trok Robert Gesink vandaag weer een nieuwe witte trui aan als leider van het jongerenklassement. Een rustdag komt een wielrenner in de Tour meestal niet goed uit, maar in het geval van Gesink was het een goed moment om het gehavende lijf wat extra rust te geven. Een dag later was hij na de nauwelijks aansprekende etappe naar Carmaux tevreden over het resultaat.
Gesink zat vooraan toen het laatste klimmetje voor de streep opdoemde en had geen moeite zich te handhaven. Twee dagen voor de Pyreneeën zag het leven er al weer wat vrolijker uit. 'In de finale ging het beter dan daarvoor. Woensdag nog een dag verder herstellen en dan zie ik het wel zitten in de Pyreneeën', keek de kopman van de Raboploeg vooruit naar het echte klimwerk dat deze week van start gaat met een rit naar Luz Ardiden.
De tiende etappe van Aurillac naar Carmaux was dinsdag ook geen echte test, al waren de renners uit het ritme gehaald door een dag rust. Een valpartij aan het begin van de etappe zorgde voor wat nervositeit bij de volgers. Gesinks naam werd genoemd, maar de Varssevelder werd slechts opgehouden door de valpartij voor hem. Vervolgens knalde er een renner op zijn derailleur. Die was kapot, waardoor Gesink van fiets moest wisselen.
'Maarten Tjallingii heeft me goed van voren gehouden. De laatste klim deed wel even pijn, maar uiteindelijk heb ik er wel een goed gevoel aan overgehouden. Meestal ziet het eruit alsof ik van de fiets ga vallen, maar dat valt altijd wel mee. Dat is nu eenmaal mijn stijl', aldus Gesink.