Update
FC Groningen naar Aberdeen of Riga
FC Groningen is bij de loting voor de tweede voorronde van de Europa League gekoppeld aan de winnaar van het duel in de eerste ronde tussen het Schotse Aberdeen FC en FC Daugava Riga uit Letland. De eerste ronde is op 3 en 10 juli.
De tweede ronde wordt gespeeld op donderdag 17 en 24 juli. FC Groningen begint met een uitwedstrijd.
Aberdeen werd afgelopen seizoen derde in de Schotse competitie achter kampioen Celtic en Motherwell, terwijl Daugava Riga als vierde eindigde in Letland. Momenteel staat de ploeg zevende in de competitie die begint in de lente en eindigt in de herfst.
Bij winst gaat FC Groningen door naar de derde voorronde (31 juli en 7 augustus). Als ook de vierde voorronde (21 en 28 augustus) wordt overleefd bereiken de Groningers de poulefase van het hoofdtoernooi, waarvan de eerste wedstrijd op 18 september is.
FC Groningen behaalde afgelopen seizoen voor het eerst in 7 jaar Europees voetbal na het winnen van de play-offs. Bij de loting hadden de Groningers een geplaatste status.