Lezersbrief

'Echte Ajacied dupe van kleine groep pseudo-supporters'

Ajax is ziek en het roer moet om, maar toch: een betere club is er niet, schrijft Kevin Suave namens 'de échte Ajacieden' in deze ingezonden brief.

Te vaak staan de onbezonnen acties en uitspattingen van een relatief kleine groep pseudo-supporters symbool voor de mening van de fanatieke Ajax-aanhang. Te vaak zorgt deze groep voor interne onrust, negatieve publiciteit en reputatieschade. En te vaak is de échte Ajacied daar de dupe van.

Want dat is wie wij zijn - de échte Ajacieden. En dit is waar wij voor staan.

Wij gooien geen vuurwerp op het veld, of in de nek van supporters van rivaliserende clubs. Ook laten we geen poppen aan een strop bungelen en bedreigen we bestuurders niet met de dood. Wij fluiten onze eigen spelers niet uit en trekken ze al helemaal niet uit bussen.

Dat maakt ons echter niet minder betrokken. Ook wij zijn enorm gefrustreerd over de gang van zaken bij ons aller Ajax. En dat betreft echt niet alleen het huidige seizoen: al jarenlang ergeren wij ons aan de onrust op zowel het veld als in de bestuurskamers.

Hoe de club is omgegaan met Johan Cruijff - de allergrootste Ajacied aller tijden - is weerzinwekkend en misselijkmakend. Hoe het ene na het andere clubicoon vervolgens van zijn voetstuk is gevallen is dieptriest. Het ontslag van Jonk en Bergkamp, de gedeukte imago's van Overmars en Van der Sar.

En we zijn nog steeds misselijk van de beslissing om Peter Bosz te laten gaan. Eindelijk weer écht Ajax-voetbal in de geest van De Verlosser, maar ook dat moest kapot.

Ook snappen we werkelijk niets van de aanstelling en het ontslag van Marcel Keizer, en walgen we van het zwaar belabberde spel van onze spelers in het hopeloze verlies tegen PSV. Weer geen kampioenschap.

Onze club wordt gerund door amateurs, en we maken ons zorgen. Diepe zorgen. Ajax is ziek en het roer moet om. Laat daar geen misverstand over bestaan.

Maar bovenal zijn we trotse supporters. Trots op het feit dat we met Matthijs de Ligt weer een talent van wereldklasse binnen onze gelederen hebben. Trots op iedere fenomenale steekpass die Hakim Ziyech geeft in dat prachtige wit-rood-witte tenue. Trots dat de hele wereld haar ogen richt op Frenkie de Jong, Justin Kluivert en Donny van de Beek. Trots op De Toekomst en op het verleden.

Onze liefde is onbeperkt, onze steun onvoorwaardelijk. We kunnen namelijk winnen of verliezen, maar een betere club dan Ajax is er niet.

Uiteraard denken we verreweg het meeste nog aan Nouri. We missen je, gappie.

Namens de échte Ajacieden, Kevin Suave

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met Het Parool?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van Het Parool rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@parool .nl.
© 2021 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden