Diefstal met de scooter neemt toe
AMSTERDAM - Het aantal diefstallen via 'de Italiaanse methode', waarbij scooterrijders een stilstaande automobilist beroven, blijft toenemen. Elke dag worden in Amsterdam één à twee auto's op deze wijze beroofd. Begin dit jaar waren dat er ongeveer 25 per maand.
Gisteren kon de politie twee dieven arresteren. De jongens, van zestien en zeventien jaar, hadden de zijruit ingeslagen van de auto van een vrouw die bezig was haar auto op de Beukenweg in Oost te parkeren.
Een scooterrijder greep haar tas op de stoel naast haar. De vrouw greep de tas ook vast, maar de jongen rukte harder. Getuigen konden een goed signalement geven en daardoor kon de politie de dieven korte tijd later arresteren. Ze waren bekenden van de politie.
Bij de Italiaanse methode slaan scooterrijders vooral toe voor een stoplicht of tijdens het inparkeren. Ze trekken een portier open of slaan een ruit in en grissen een tas of laptop mee. ''Dit type diefstal is een landelijk probleem,'' zegt een woordvoerder van de politie. ''Aanvankelijk kwam het vooral voor in Utrecht en Den Haag, maar Amsterdam is bezig met een inhaalslag.''
De politie adviseert geen waardevolle spullen of tassen zichtbaar in de auto te leggen, ook niet tijdens het rijden. (HET PAROOL)