De complete startlijst van de Ronde van Frankrijk

De organisatoren van de Ronde van Frankrijk hebben vanmiddag de startlijst van de 98e Tour bekendgemaakt.

SAXO BANK-SUNGARD
Ploegleiders: Bradley McGee, Philippe Mauduit

1. Alberto Contador (Spa)
2. Jesus Hernandez (Spa)
3. Daniel Navarro (Spa)
4. Benjamin Noval (Spa)
5. Richie Porte (Aus)
6. Chris Anker Sörensen (Den)
7. Nicki Sörensen (Den)
8. Matteo Tossato (Ita)
9. Brian Vandborg (Den)

LEOPARD-TREK
Ploegleiders: Kim Andersen, Torsten Schmidt

11. Andy Schleck (Lux)
12. Fabian Cancellara (Zwi)
13. Jakob Fuglsang (Den)
14. Linus Gerdemann (Dui)
15. Maxime Montfort (Bel)
16. Stuart O'Grady (Aus)
17. Joost Posthuma (Ned)
18. Frank Schleck (Lux)
19. Jens Voigt (Dui)

EUSKALTEL-EUSKADI
Ploegleiders: Igor Gonzalez Galdeano, Gorka Gerrikagoitia

21. Samuel Sanchez (Spa)
22. Gorka Izagirre (Spa)
23. Egoi Martinez (Spa)
24. Alan Perez (Spa)
25. Ruben Perez (Spa)
26. Amets Txurruka (Spa)
27. Pablo Urtasun (Spa)
28. Ivan Velasco (Spa)
29. Gorka Verdugo (Spa)

OMEGA PHARMA - LOTTO
Ploegleiders: Herman Frison, Marc Wauters

31. Jurgen van den Broeck (Bel)
32. Philippe Gilbert (Bel)
33. André Greipel (Dui)
34. Sebastian Lang (Dui)
35. Jürgen Roelandts (Bel)
36. Marcel Sieberg (Dui)
37. Jurgen van de Walle (Bel)
38. Jelle Vanendert (Bel)
39. Frederik Willems (Bel)

RABOBANK
Ploegleiders: Adri van Houwelingen, Frans Maasen

41. Robert Gesink (Ned)
42. Carlos Barredo (Spa)
43. Lars Boom (Ned)
44. Juan Manuel Garate (Spa)
45. Bauke Mollema (Ned)
46. Grischa Niermann (Dui)
47. Luis Leon Sanchez (Spa)
48. Laurens ten Dam (Ned)
49. Maarten Tjallingii (Ned)

GARMIN-CERVELO
Ploegleiders: Jonathan Vaughters, Bingen Fernandez

51, Thor Hushovd (Noo)
52. Tom Danielson (VSt)
53. Julian Dean (NZe)
54. Tyler Farrar (VSt)
55. Ryder Hesjedal (Can)
56. David Millar (GBr)
57. Ramunas Navardauskas (Lit)
58. Christian Vandevelde (VSt)
59. David Zabriskie (VSt)

ASTANA
Ploegleiders: Aleksandr Sjefer, Dmitri Sedoein

61. Aleksandr Vinokoerov (Kaz)
62. Remy di Gregorio (Fra)
63. Dmitri Fofonov (Kaz)
64. Andrij Grivko (Oek)
65. Maksim Iglinskiy (Kaz)
66. Roman Kreuziger (Tsj)
67. Paolo Tiralongo (Ita)
68. Tomas Vaitkus (Lit)
69. Andrei Zeits (Kaz)

RADIOSHACK
Ploegleiders: Johan Bruyneel, Alan Gallopin

71. Janez Brajkovic (Slv)
72. Chris Horner (VSt)
73. Markel Irizar (Spa)
74. Andreas Klöden (Dui)
75. Levi Leipheimer (VSt)
76. Dmitri Moeravjev (Kaz)
77. Sérgio Paulinho (Por)
78. Jaroslav Popovitsj (Oek)
79. Haimar Zubeldia (Spa)

MOVISTAR

Ploegleiders: Yvon Ledanois, Jose Luis Arrieta

81. David Arroyo (Spa)
82. Andrey Amador (CRi)
83. Rui Costa (Por)
84. Imanol Erviti (Spa)
85. José Ivan Gutierrez (Spa)
86. Benat Intxausti (Spa)
87. Vasil Kirijenka (WRu)
88. José Joaquin Rojas (Spa)
89. Francesco Ventoso (Spa)

LIQUIGAS-CANNONDALE
Ploegleiders: Stefano Zanatta, Dario Mariuzzo

91. Ivan Basso (Ita)
92. Maciej Bodnar (Pol)
93. Kristjan Koren (Slv)
94. Paolo Longo Borghini (Ita)
95. Daniel Oss (Ita)
96. Maciej Paterski (Pol)
97. Fabio Sabatini (Ita)
98. Sylwester Szmyd (Pol)
99. Alessandro Vanotti (Ita)

AG2R-LA MONDIALE
Ploegleiders: Vincent Lavenu, Julien Jurdie

101. Nicolas Roche (Ier)
102. Maxime Bouet (Fra)
103. Hubert Dupont (Fra)
104. John Gadret (Fra)
105. Sebastien Hinault (Fra)
106. Biel Kadri (Fa)
107. Sebastien Minard (Fra)
108. Jean-Christophe Peraud (Fra)
109. Christophe Riblon (Fra)

TEAM SKY
Ploegleiders: Sean Yates, Steven de Jongh

111. Bradley Wiggins (GBr)
112. Juan Antonio Flecha (Spa)
113. Simon Gerrans (Aus)
114. Edvald Boasson Hagen (Noo)
115. Christian Knees (Dui)
116. Ben Swift (GBr)
117. Geraint Thomas (GBr)
118. Rigoberto Uran (Col)
119. Xabier Zandio (Spa)

QUICK-STEP
Ploegleiders: Wilfried Peeters, Davide Bramati

121. Sylvain Chavanel (Fra)
122. Tom Boonen (Bel)
123. Gerald Ciolek (Dui)
124. Kevin de Weert (Bel)
125. Dries Devenyns (Bel)
126. Addy Engels (Ned)
127. Jerome Pineau (Fra)
128. Gert Steegmans (Bel)
129. Niki Terpstra (Ned)

FRANCAISE DES JEUX
Ploegleiders: Thierry Bricaud, Franck Pineau

131. Sandy Casar (Fra)
132. William Bonnet (Fra)
133. Mickaël Delage (Fra)
134. Arnold Jeannesson (Fra)
135. Gianni Meersman (Bel)
136. Rémy Pauriol (Fra)
137. Anthony Roux (Fra)
138. Jeremy Roy (Fra)
139. Arthur Vichot (Fra)

BMC RACING
Ploegleiders: John Lelangue, Fabio Baldato

141. Cadel Evans (Aus)
142. Brett Bookwalter (VSt)
143. Marcus Burghardt (Dui)
144. George Hincapie (VSt)
145. Amaël Moinard (Fra)
146. Steve Morabito (Zwi)
147. Manuel Quinziato (Ita)
148. Ivan Santaromita (Ita)
149. Michael Schär (Zwi)

COFIDIS

Ploegleider: Didier Rous, Alain Deloeuil

151. Rein Taaramae (Est)
152. Mickaël Buffaz (Fra)
153. Samuel Dumoulin (Fra)
154. Leonardo Duque (Col)
155. Julien El Farès (Fra)
156. Tony Gallopin (Fra)
157. David Moncoutié (Fra)
158. Tristan Valentin (Fra)
159. Romain Zingle (Bel)

LAMPRE-ISD
Ploegleiders: Orlando Maini, Sandro Lerici

161. Damiano Cunego (Ita)
162. Leonardo Bertagnolli (Ita)
163. Grega Bole (Slv)
164. Matteo Bono (Ita)
165. Danilo Hondo (Dui)
166. Denis Kostijoek (Oek)
167. David Loosli (Zwi)
168. Adriano Malori (Ita)
169. Alessandro Petacchi (Ita)

HTC HIGHROAD
Ploegleiders: Brian Holm, Alan Peiper

171. Mark Cavendish (GBr)
172. Lars Bak (Den)
173. Bernhard Eisel (Oos)
174. Matthew Goss (Aus)
175. Tony Martin (Dui)
176. Danny Pate (VSt)
177. Mark Renshaw (Aus)
178. Tejay Van Garderen (VSt)
179. Peter Velits (Slw)

EUROPCAR

Ploegleiders: Dominique Arnould, Ismaël Mottier

181. Thomas Voeckler (Fra)
182. Anthony Charteau (Fra)
183. Cyril Gautier (Fra)
184. Yohann Gène (Fra)
185. Vincent Jérôme (Fra)
186. Christophe Kern (Fra)
187. Perrig Quemeneur (Fra)
188. Pierre Rolland (Fra)
189. Sébastien Turgot (Fra)

KATOESJA

Ploegleiders: Dmitri Konisjev, Guennadi Michailov

191. Vladimir Karpets (Rus)
192. Pavel Broett (Rus)
193. Denis Galimzjanov (Rus)
194. Vladimir Goesev (Rus)
195. Michail Ignatjev (Rus)
196. Vladimir Isajtsjev (Rus)
197. Aleksandr Kolobnev (Rus)
198. Egor Silin (Rus)
199. Joeri Trofimov (Rus)

VACANSOLEIL-DCM
Ploegleiders: Hilaire Van der Schueren, Michel Cornelisse

201. Romain Feillu (Fra)
202. Borut Bozic (Slv)
203. Thomas De Gendt (Bel)
204. Johnny Hoogerland (Ned)
205. Björn Leukemans (Bel)
206. Marco Marcato (Ita)
207. Wout Poels (Ned)
208. Rob Ruijgh (Ned)
209. Lieuwe Westra (Ned)

SAUR-SOJASUN
Ploegleiders: Stephane Heulot, Nicolas Guille

211. Jérôme Coppel (Fra)
212. Arnaud Coyot (Fra)
213. Anthony Delaplace (Fra)
214. Jimmy Engoulvent (Fra)
215. Jérémie Galland (Fra)
216. Jonathan Hivert (Fra)
217. Fabrice Jeandesboz (Fra)
218. Laurent Mangel (Fra)
219. Yannick Talabardon (Fra)

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met Het Parool?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van Het Parool rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@parool .nl.
© 2019 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden