Churandy (36) en Keet (16) dragen de vlag in Tokio: ‘Routinier en rookie als inspiratie voor Nederland’

Sprinter Churandy Martina en skateboardster Keet Oldenbeuving dragen op vrijdag 23 juli tijdens de openingsceremonie voor de Olympische Spelen in Tokio de Nederlandse vlag. Dat heeft NOC*NSF donderdag bekendgemaakt.

Het Parool
2021-07-01 20:20:56 AMSTERDAM - Skateboardster Keet Oldenbeuving en sprinter Churandy Martina van Team NL zijn de vlaggendragers op de de Olympische Spelen.  ANP OLAF KRAAK Beeld ANP
2021-07-01 20:20:56 AMSTERDAM - Skateboardster Keet Oldenbeuving en sprinter Churandy Martina van Team NL zijn de vlaggendragers op de de Olympische Spelen. ANP OLAF KRAAKBeeld ANP

De bijna 37-jarige Martina begint aan zijn vijfde Spelen, de 16-jarige Oldenbeuving doet voor het eerst mee in een discipline die nieuw is op het mondiale sportevenement.

Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) staat voor het eerst toe dat ieder land bij de openingsceremonie de vlag door twee sporters mag laten dragen. Het IOC wil hiermee gendergelijkheid stimuleren. “Churandy en Keet schuif ik heel graag naar voren als de boegbeelden van onze ploeg,” zei Van den Hoogenband. “Zij zijn straks het gezicht van TeamNL dat de rest van de wereld toont waar wij voor staan. Een routinier en een rookie samen als inspiratie voor ons team en Nederland.”

Onbekend hoeveel meelopen

Het is nog niet bekend hoeveel Nederlandse sporters op 23 juli achter Martina en Oldenbeuving het Olympisch Stadion van Tokio in zullen lopen. Voor een deel van TeamNL beginnen de Spelen al voor de openingsceremonie. Zo spelen de voetbalsters op woensdag 21 juli hun eerste groepswedstrijd. Voorafgaand aan de ceremonie in het Olympisch Stadion komen ook de handboogschutters en enkele roeiers al in actie.

De laatste vlaggendrager tijdens een Zomerspelen is Jeroen Dubbeldam. De springruiter en olympisch kampioen van 2000 kreeg in 2016 tijdens de Spelen van Rio die eer toebedeeld. Nu is dus gekozen voor twee vlaggendragers.

De Olympische Spelen beginnen op vrijdag 23 juli en eindigt op zondag 8 augustus. Wel staan er voor de openingsceremonie al enkele voetbalwedstrijden op het programma. Zo spelen de Leeuwinnen op woensdag 21 juli de eerste groepswedstrijd tegen Zambia.

Wilt u belangrijke informatie delen met Het Parool?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van Het Parool rust uiteraard copyright.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@parool .nl.
© 2022 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden