Breivik stelt voorwaarden voor onthullen andere cellen
De Noorse massamoordenaar Anders Behring Breivik heeft de politie voorwaarden gesteld voordat hij eventueel over mededaders praat. Dat zegt woordvoerder Pal Hjort Kraby van de gerechtelijke politie van Oslo op de online-editie van de Noorse krant Verdens Gang.
'Het gaat over diverse eisen: op één daarvan kunnen wij onmogelijk ingaan,' aldus Kraby.
Breivik had het bij eerdere verhoren door de politie en bij zijn verschijning voor de rechter van instructie reeds over twee andere cellen met gelijkgezinden, met wie hij samengewerkt zou hebben.
Volgens onbevestigde mediaberichten wil de rechtse terrorist onder andere toegang tot zijn eigen computer, waarop zijn 1.500 bladzijden tellende manifest en het online-lexicon Wikipedia. Voorts zou Breivik door buitenlandse psychiaters onderzocht willen worden. Kraby had het alleen over eisen wat maaltijden betreft.