Banken: Consumentenbond heeft vage verwijten
AMSTERDAM - De Consumentenbond heeft te weinig oog voor de noodzaak van financiële educatie, ofwel dat mensen goed op de hoogte zijn van financiële producten voordat ze deze aanschaffen. In plaats van hierop de nadruk te leggen, komt de organisatie met vage verwijten aan banken over te hoge provisies, het verkopen van onnodige producten en het leveren van te weinig kwaliteit.
Dat heeft de Nederlandse Vereniging van Banken (NVB) donderdag gemeld in reactie op uitspraken van Bart Combée, directeur van de Consumentenbond. Combée vindt dat de banken nog steeds geen lessen hebben getrokken uit de financiële crisis. Hij vindt ze ''ijzingwekkend stil'' over hoe ze zich gaan verbeteren. Ook is hij niet onder de indruk van een bankencode, die de sector zichzelf oplegt.
De NVB laat weten verbaasd te zijn over de uitspraken van Combée. In een verklaring zegt de vereniging: ''We herkennen ons niet in het beeld dat door de Consumentenbond geschetst wordt. Banken zijn niet stil. Integendeel.'' De NVB zegt dat voorzitter Boele Staal nog vorige week opriep tot een dialoog over de toekomst van de bankensector.
Verder bewijst het nieuwe beloningsbeleid van SNS Reaal volgens de NVB dat de bankencode wel degelijk wordt toegepast. Woensdag liet de bankverzekeraar weten het salaris van de topman te verhogen. Maar minister Wouter Bos van Financiën zei dat SNS zich netjes aan de bankencode heeft gehouden. (ANP)