'Argentijnse invasie Falklands hoogst onwaarschijnlijk'
Een nieuwe Argentijnse invasie op de Falkland-eilanden is 'hoogst onwaarschijnlijk'. Dat heeft de Britse onderminister voor de strijdkrachten, Andrew Robathan, maandag gezegd.
De grondwet van Argentinië verbiedt een militaire aanval op de eilanden, aldus de onderminister. Bovendien lijkt het erop, 'hoewel je nooit te achteloos moet zijn', dat de Argentijnse krijgsmacht op het moment niet 'heel goed uitgerust' is, aldus Robathan.
De inwoners van de Falklands mogen in maart in een referendum aangeven of zij willen dat de eilandengroep binnen het Britse koninkrijk blijft of zich bij Argentinië voegt. De uitslag staat zo goed als vast: vrijwel alle eilanders willen dat de archipel Brits grondgebied blijft.