Ankie Broekers-Knol volgt Harbers op als staatssecretaris Justitie
Vertrekkend senaatsvoorzitter Ankie Broekers-Knol wordt de opvolger van staatssecretaris Mark Harbers op Justitie en Veiligheid.
De keuze is verrassend te noemen: de 72-jarige Broekers-Knol nam dinsdag afscheid als voorzitter van de Eerste Kamer. Daar zei ze overigens al: “We’ll meet again.”
Op het Binnenhof werd al verwacht dat iemand uit de VVD-fractie de vacature zou gaan vervullen. Er werd met name gekeken naar iemand met bestuurlijke ervaring en een wat grijzer profiel, omdat asielzaken vaak politieke spanning geven binnen de coalitie. Broekers-Knol is juist meer uitgesproken en flamboyant.
Zo stemde ze vorig jaar nog als enige uit haar VVD-fractie tégen het wetsvoorstel om de benoeming van burgemeesters uit de Grondwet te halen. Bovendien schrok ze er niet voor terug om juist Edith Schippers te noemen als toekomstig opvolger van Rutte, in plaats van fractievoorzitter Klaas Dijkhoff.
Broekers-Knol maakt van haar hart dus geen moordkuil. Ze zei onlangs nog dat ‘dit kabinet niet zo voortvarend’ was met het maken van wetten. Ook wilde ze graag senaatsvoorzitter blijven, maar haar partij koos voor jongere kandidaten.