Amsterdamse kerken openen deuren na aanslagen Brussel
Een aantal Amsterdamse kerken opent dinsdagavond de deuren voor stilte en gebed. Ook kunnen mensen een kaarsje branden als uiting van medeleven na de aanslagen in Brussel.
De Noorderkerk, de Jeruzalemkerk en de Elthetokerk bieden dinsdagavond op initiatief van leden en vrijwilligers ruimte aan Amsterdammers die na de gebeurtenissen in Brussel willen bezinnen.
Met Pasen en Goede Vrijdag op komst worden bijeenkomsten en vieringen in het teken daarvan aangepast en versoberd.
Bezinning
De Noorderkerk is vanaf zeven uur 's avonds uur open. Bezoekers kunnen er onder meer kaarsen aansteken. Om acht uur wordt door middel van ceremonieel en muziek stilgestaan bij de gebeurtenissen in Brussle.
Naar verwachting zullen dinsdag en in de komende week meerdere kerken stilstaan bij de gebeurtenissen in Brussel. De initiatiefnemers adviseren daarom om de website of Facebookpagina van de kerk in hun buurt in de gaten houden.