Amsterdamse basisscholen veroordelen Wilders

De schoolbesturen van vrijwel alle Amsterdamse basisscholen nemen collectief afstand van de uitlatingen van Geert Wilders over Marokkanen. In een verklaring zeggen de scholen dat 'juist in onze stad, die al eeuwen lang een toevluchtsoord is voor velen, het niet kan en mag gebeuren dat we uit elkaar groeien.'

Geert Wilders Beeld anp
Geert WildersBeeld anp

De scholen hebben met afschuw kennis genomen van de uitlatingen van Wilders: 'Het is betreurenswaardig dat leerlingen en ouders gekwetst zijn door uitspraken die juist het tegenovergestelde betekenen van waar het Amsterdamse onderwijs voor staat. Alle leerlingen en ouders, met welke achtergrond dan ook, zijn en blijven welkom op onze scholen, in onze stad, in onze samenleving.'

De scholen wijzen er op dat 'ruim 60% van onze leerlingen een niet-westerse achtergrond heeft. Zij zijn onze leerlingen en horen thuis op onze scholen, in onze samenleving. Dat geldt ook voor hun ouders die het onderwijs en de begeleiding van hun kinderen aan ons toevertrouwen.'

De verklaring is afkomstig van het Breed Bestuurlijk Overleg (BBO), het overkoepelende samenwerkingsverband van basisscholen in Amsterdam. Bij het BBO zijn vrijwel alle Amsterdamse basisscholen aangesloten.

Met de brief nemen de scholen afstand van Wilders' uitlatingen op de verkiezingsavond van de PVV, toen hij zijn toehoorders vroeg of die 'meer of minder Marokkanen' wilden. Het publiek scandeerde 'minder, minder, minder,' en Wilders zei: 'Dan gaan we dat regelen.' De uitspraken leidden tot veel ophef. Ook verschillende partijgenoten van Wilders stapten uit de partij.

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met Het Parool?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van Het Parool rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@parool .nl.
© 2021 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden